ATP Chennai I Doha

Dodig poražen u 'predigri' za Davis Cup, Karlović izgubio od Južnija

Hrvatski tenisač Ivan Dodig poražen je u 2. kolu 398.250 tisuća dolara vrijednog ATP turnira u indijskom gradu Chennaiju od japanskog predstavnika Go Soede sa 7-6 (6), 6-3...

Dodig je neočekivano pretrpio poraz od mogućeg protivnika u susretu 1. kola Davis Cupa koji je na rasporedu u veljači, odmah nakon Australian Opena. Japanac Soeda slavio je sa 7-6(6) i 6-3 u meču u kojem je Dodig previše toga propustio da bi na kraju pobjednički napustio teren.

U prvom, vrlo izjednačenom setu nije bilo većih uzbuđenja sve do 11. gema kada je Japanac prvi "udario". Soeda je oduzeo dotada siguran servis hrvatskog tenisača, ali ga je odmah u idućem gemu (servisu za set) izgubio i set je otišao u tie-break. Dodig je poveo sa 6-4 u 13. igri čime si je osigurao dvije set-lopte koje na kraju nije uspio realizirati. Najprije je prvu propustio na Soedinom servisu, a potom i drugu na svom. Japanac je poveo 7-6 i iskoristio prvi ponuđenu set-loptu na servisu našeg tenisača.

Drugi set uvjerljivo je pripao Soedi koji je napravio break u osmom gemu druge dionice i do kraja nije imao problema zadržati svoj početni udarac za plasman u četvrtfinale turnira u kojem ga čeka Švicarac Stanislas Wawrinka.

Susret Davis Cupa između Japana i Hrvatske, u Hyogu, igra se od 10. do 12 veljače, a po svemu sudeći to neće biti nimalo ugodno gostovanje za naše tenisače. Japan će vrlo vjerojatno u tom susretu predstavljati Kei Nishikori, 25. tenisač svjetske rang-ljestvice, Tatsuma Ito (122.), Soeda (120.) i Yuichi Sugita (235.).

ATP Doha: Karlović poražen od Južnija

Hrvatski tenis ostao je i bez posljednjeg predstavnika na ovotjednim ATP turnirima diljem svijeta. Nakon Dodiga, poražen je i Ivo Karlović, u 2. kolu turnira u Dohi.

Na milijun dolara vrijednom turniru u katarskome glavnom gradu Karlović je sa 6-2, 6-7(3) i 6-3 poražen od Rusa Mihaila Južnija. Hrvatski tenisač nije odigrao dobar meč, pogotovo kada je u pitanju igra na prvom servisu. Iako je ubacio visokih 69 posto prvog servisa, Karlović je osvojio tek 65 posto poena (41-63), što je za njega dosta nisko s obzirom na jačinu servisa i visinu s koje isti dolazi. Na drugom početnom udarcu Karlović je osvojio skromnih 50 posto poena (14-28).

Rus je iznimno lako uzeo prvi set rezultatom 6-2, oduzevši pritom čak dva puta servis visokom Hrvatu. Činio je to odmah u prvom servis-gemu, te u petom. Na kraju prve dionice Južnij nije imao nikakvih problema zaključiti set svojim servisom.

Drugi set otišao je na stranu Karlovića i to nakon velike borbe. Obojica tenisača oduzela su si međusobno po jedan servis, pa je odluka o pobjedniku seta morala pasti u tie-breaku. Tamo je naš tenisač bio pribraniji, te je s dva mini-breaka osvojio 13. igru rezultatom 7-3.

Odlučujući set nije ponudio ništa dobroga za Karlovića koji je najprije u trećem servis-gemu propustio realizirati jednu break-loptu, da bi odmah u idućoj igri izgubio svoj početni udarac. Imao je naš tenisač 0-40 na servisu Rusa u petom gemu odlučujućeg seta, ali je sve to propustio iskoristiti. Južnij je na kraju zaključio set, a ujedno i meč, svojim servisom.

Rus će u četvrtfinalu ATP turnira iz kategorije 250 igrati protiv Španjolca i drugog tenisača svijeta Rafaela Nadala koji je bez problema riješio Nijemca Denisa Gremelmayra sa 6-2, 6-2.