Kakav start

Dodig brutalno razbio protivnika u 1. kolu US Opena

Hrvatski tenisač Ivan Dodig ekspresno je izborio 2. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena, koji se iduća dva tjedna igra na betonskim terenima Flushing Meadowsa...

Protivnik našem tenisaču u 1. kolu bio je Japanac Hiroki Moriya, koji se do glavnog turnira probio kroz kvalifikacije. Za svega sat i 41 minutu igre Dodig je slavio rezultatom 6-0, 6-1, 6-2.

Meč je zbog kiše bio prekinut u prvom gemu prvog seta i to u trenutku kada je Dodig spašavao svoj servis. Isti je po povratku dobio, te u manje od 20 minuta odjurio do 1-0 vodstva u setovima. U drugom setu slična priča, samo je ovoga puta Moriya uspio doći do gema. U trećem je osvojio "čak" dvostruko više gemova nego u drugom setu.

Konačna statistika otkriva da je Dodig spasio svih pet break-lopti koje je Japanac izborio, ali i da je realizirao čak sedam od 14 ponuđenih. Zanimljivo, Moriya je u prva dva seta osvojio manje poena nego Dodig samo u prvog (27-25).

Dodig će u 2. kolu US Opena igrati protiv olimpijskog pobjednika i 3. nositelja u New Yorku - Škota Andyja Murrayja. Britanac je sa 6-2, 6-4, 6-1 bio bolji od Rusa Alexa Bogomolova Jr. u 1. kolu. Bit će to prvi međusobni susret Dodiga i Murraya.