Dodig bez polufinala u Delray Beachu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig zaključio je svoj nastup na ATP turniru u američkom Delray Beachu porazom u četvrtfinalu od Srbina Janka Tipsarevića. Nakon sata i 19 minuta igre bilo je 7-6(0), 6-1 za 52. igrača svijeta...

Bio je to prvi međusobni meč ove dvojice tenisača, a voda je na Tipsarevićev mlin krenula u tie-breaku prvog seta. Dotad nijedan igrač nije imao priliku za oduzimanje suparnikova servisa, a onda je šesti nositelj projurio 13. igrom, ne izgubivši nijedan poen.

Dodigova se igra nakon toga raspala. Već u drugom gemu drugog seta Tipsarević je napravio break, a isto je ponovio i u šestom gemu, osiguravši na taj način drugi polufinale ove sezone, nakon Chennaija na samom početku godine.

Pobjednik Zagreb Indoorsa je u drugom setu skupio tri break-prilike, ali nijednu nije uspio realizirati.

Tipsarević će za plasman u polufinale turnira koji se održava na tvrdoj podlozi (nagradni fond 442.500 dolara) igrati protiv Japanca Keija Nishikorija koji je ranije svladao domaćeg kvalifikanta Ryana Sweetinga.