ovo je nestvarno

Đoković za sat i 20 minuta brutalno odgovorio Nadalu: Kakvo će to finale biti!

Novak Đoković razbio je francuskog tenisača Lucasa Pouillea u polufinala Australina Opena.

Novak Đoković (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Novak Đoković na najbolji je način odgovorio Rafaelu Nadalu i ekspresnom pobjedom u polufinalu Australian Opena najavio ono što nas čeka u nedjelju.

Nakon što je Španjolac jučer razbio mladog Stefanosa Tsitsipasa sa 6:2, 6:4, 6:0 za jedan sat i 46 minuta igre, Đoković je dan kasnije još brže i efikasnije uništio nade Francuza Lucasa Pouillea. Bilo je 6:0, 6:2, 6:2 za svega sat i 22 minute provedene na terenu.

Srpski tenisač imao je svega pet neforsiranih pogrešaka u cijelom meču, nakon kojeg je rekao kako mu je jedan od najboljih u karijeri.

Šesterostruki pobjednik Australian Opena uzeo je servis sedam puta Pouilleu, a njegov servis nije ni jednom u meču bio ugrožen. O Đokovićevoj nadmoći na terenu najbolje govori činjenica da je francuski tenisač prvi gem osvojio tek na početku drugog seta, a poslije je uspio osvojiti još samo tri.

"Protiv Pouillea sam odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri. Sve je funkcioniralo kako sam želio", kazao je Đoković poslije meča.

Kakvo će to biti finale

Nadal još nije izgubio set u Melbourneu i igra u nevjerojatnoj formi. Đoković mu je pak pokazao kako nije on nije manje ubojit. Rafa će imati dan više odmora, ali prvi tenisač svijeta danas se nije previše umorio. Teniski će svijet stati ove nedjelje od 9:30 po hrvatskom vremenu.

Nedjeljno finale bit će 53. međusobni ogled između Đokovića i Španjolca. Đoković ima dvije pobjede više od Nadala. Nadal će u finalu loviti svoj 18. Grand Slam naslov, a Đoković 15. i rekordni sedmi u Melbourneu.

Đoković se prisjetio finala Australian opena iz 2012. kada je slavio protiv Nadala sa 3:2 nakon pet sati i 53 minute igre.

"Bit će drukčije nego 2012., sada imamo nova pravila za peti set. Igrali smo gotovo šest sati i to je bilo jedno od najvećih iskustava za mene. Nadam se da će na kraju biti isti rezultat", rekao je Đoković poslije meča.