tri sata borbe

Teniska poslastica: Đoković nakon drame pobijedio Federera i izborio finale

Đoković je nakon više od tri sata borbe došao do pobjede.

Novak Đoković (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Novak Đoković je pobijedio Rogera Federera sa 7:6, 5:7, 7:6 i plasirao se u finale turnira u Parizu iz serije Masters 1000.

U pravoj teniskoj poslastici Đoković je do pobjede došao nakon više od tri sata borbe u tie-breaku odlučujućeg seta.

Prvi set također je odlučen u tie-breaku nakon neforisiranih pogrešaka Federera, koji je imao set loptu na 6:5.

U drugom setu Đoković je propustio 12 prilika za break. Federer je ključni break napravio pri vodstvu 6:5, nakon što je samo gem prije spašavao break-loptu.

Đoković je u odlučujućem tie-breaku bio bolji i brzo je došao do uvjerljive prednosti te priveo meč kraju.

U finalu će Đoković igrati protiv Rusa Karena Hačanova koji je bio uvjerljiv protiv Dominica Thiema (6:4, 6:1).