SLIJEDI NIZOZEMAC

Đoković lakoćom slavio u srpskom ogledu i plasirao se među 16 najboljih na Wimbledonu

Miomir Kecmanović branitelju naslova uspio je uzeti tek sedam gemova.

Novak Đoković (Foto: Afp)

Novak Đoković, prvi nositelj i branitelj naslova pobjednika u Wimbledonu, uspješno je odradio još jedan meč na londonskoj travi. U ogledu dvojice srpskih tenisača, meču trećeg kola, Đoković je svladao Miomira Kecmanovića 6-0, 6-3, 6-4.

Nikakvih problema nije imao Đoković u meču protiv 25. nositelja te šesterostruki pobjednik Wimbledona izgleda sve uvjerljivije kako turnir odmiče. U idućem meču Đoković će igrati protiv Nizozemca Tima van Rijthovena, koji je na sebe privukao pozornost tijekom ove godine, kada je počeo dio sezone na travi.

Podsjetimo kako je Van Rijthoven osvojio ATP turnir u Hertogenboschu gdje je, između ostaloga, lakoćom svladao Danila Medvjedeva u finalu izgubivši samo pet gemova u tom meču.

U trećem kolu Nizozemac je također u tri seta, sa 6-4, 6-3, 6-4, bio bolji od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.

Kod tenisačica se dogodilo jedno veliko iznenađenje u trećem kolu te se u toj fazi od turnira oprostila peta nositeljica, Grkinja Maria Sakkari. Nju je sa 6-3, 7-5 svladala Tatjana Maria, 34-godišnja njemačka tenisačica koja se trenutačno nalazi na 103. mjestu WTA ljestvice.