Div sa Šalate se vratio tenisu u velikom stilu!

Hrvatski je tenisač Ivo Karlović na svom prvom ATP turniru od početka svibnja prošle godineizborio četvrtfinale pobijedivši u Philippa Kohlschreibera...

Slavio je 31-godišnji Zagrepčanin u meču bez ijednoga izgubljenog servis-gema, nakon tri tie-breaka, 7-6(5), 6-7(5), 7-6(2). Nijemčevom servisu visoki Hrvat nije priprijetio niti jednom break-loptom, a spasio je tri na svojim servisima: dvaput u prvom i jednom u drugom setu.

Karlović je zato bio daleko opasniji pri Kohlschreiberovim servisima u 13. gemovima. Jednu je priliku iskoristio u prvom setu, dok je u odlučujućemu, trećem, breaknuo suparnika već u prvom poenu tie-breaka, te potom još dva puta: za 6-1 vodstvo i 7-2 pobjedu. Od pet servis-poena Nijemac je tako u tie-breaku trećeg seta izgubio tri.

Odservirao je Karlović u meču 28 as-servisa za drugu pobjedu u trećem meču protiv 27-godišnjeg Nijemca, 34. tenisača svijeta i osmog nositelja turnira. Najbolji je to rezultat na Touru trenutačno 73. igrača ATP ljestvice nakon finala u Delray Beachu krajem veljače prošle godine.

U dvoboju za polufinale Karlović će igrati protiv boljeg iz dvoboja Rusa Nikolaja Davidenka (4. nositelj) i Finca Jarkka Nieminena.

U četvrtfinale se također, još jednom neuvjerljivom pobjedom, plasirao drugi tenisač svijeta i drugi nositelj turnira, Roger Federer. U srazu 2. kola Švicarac je pobijedio sunarodnjaka iz kvalifikacija, Marca Chiudinellija, 7-6(5), 7-5. U četvrtfinalu će Federer igrati protiv Srbina Viktora Troickog.

Turnir u glavnome katarskom gradu igra se na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 1.024 milijuna eura.