Davis kup: Hrvatska domaćin Srbiji u četvrtfinalu!

Srpski tenisači pobjedili su Amerikance i bit će sljedeći protivnik našima u Davis kupu...

Teškom je mukom Novak Đoković, drugi tenisač ATP ljestvice, donio treći, ključni bod Srbiji u srazu prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv Amerikanaca u beogradskoj Areni. Slomio je otpor odličnog Johna Isnera, 20. tenisača svijeta, nakon četiri sata i 16 minuta duge borbe.

Uporni se Amerikanac vraćao dvaput u meč izjednačujući na 1-1 i 2-2. Na zemljanoj je podlozi u Areni zabio 24 asa. U četvrtom je setu poentirao pri trećoj set-lopti, nakon što je Đoković uspostavio ravnotežu došavši do 6-6 iako je gubio 3-0 i 5-2, a Isner je preuzeo servis za set pri 5-4 vodstvu. Ipak, Isner je napravio novi minibreak u 13. poenu tie-breaka te potom odservirao za 8-6.

U posljednjem je setu Srbin breaknuo Amerikanca u petom gemu, te iskoristio treću meč-loptu u desetom gemu petog seta.

Srbija će u dvoboju drugog kola ili četvrtfinala natjecanja gostovati kod Hrvatske.

Hrvatski tenisači dovršili su pak posao protiv Ekvadora u nedjelju i s glatkih 5-0 idu dalje. U nedjeljnim su ekshibicijama slavili Ivan Dodig i Antonio Veić.

Najprije je Veić sa 6-4, 7-6(4) pobijedio Julija Campozana, da bi potom Dodig sa 6-1, 6-3 uvjerljivo nadigrao Ivana Endaru.