Davidenko zaustavio Čilićevo 'buđenje'

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 2. kolu ATP turnira u Pekingu. Bolji od njega bio je Rus Nikolaj Davidenko rezultatom 7-5, 7-5...

Bio je to meč u kojem je Čilić propustio previše prilika da bi na kraju mogao izvojevati pobjedu protiv šestog tenisača svijeta i četvrtog nositelja turnira.

Naime, Čilić je u prvom setu u dva navrata imao break viška. Prvi je put breaknuo Davidenka u otvarajućem gemu susreta, a drugi put u devetom gemu. Prvi se put Davidenko vratio breakom u šestom gemu, a drugi put u desetom gemu kada je Čilić servirao za set. Ipak, do set-lopte Međugorac nije došao. Štoviše, nakon vodstva 5-4 Čilić do kraja seta nije osvojio ni gema.

U drugom su setu obojica igrača držala svoje početne udarce do 12. gema, kada je Davidenko pri vodstvu 6-5 oduzeo našem tenisaču servis za konačnu pobjedu, njegovu prvu u četvrtom međusobnom meču s Čilićem. Zanimljivo, bio je ovo njihov čak treći susret u Pekingu.

Iako su obojica u meču imali sedam break-lopti, Davidenko je iskoristio dvije više i to se na kraju pokazalo presudnim.

Jedini preostali hrvatski predstavnik u turniru iz ATP serije 500 tako je ostao Ivan Ljubičić, kojem će protivnik u 2. kolu biti Ukrajinac Aleksandr Dologopolov.