Davidenko zadržao Čilića u četvrtfinalu Munchena

Ruski tenisač Nikolaj Davidenko pobijedio je najboljeg hrvatskog igrača Marina Čilića sa 7-5, 6-3 u četvrtfinalu ATP turnira u Münchenu, koji se ovog tjedna igra na terenima zemljane podloge...

Bio je ovo peti međusobni meč 21. igrača na svijetu (Čilić) i 40. (Davidenka), te druga pobjeda Rusa. Isto tako, drugi put zaredom je nekada igrač iz kruga najboljih pet na ATP ljestvici slomio Čilića, a prvi put su igrali na zemlji.

Treba reći da je Čilić propustio iz ovog četvrtfinalnog ogleda izvući mnogo više. Bio je bolji u prvom setu, u njemu je vodio i s 5-3, te kod 5-4 servirao za prvu dionicu. Ništa od toga nije iskoristio i umjesto da ima prednost seta, on je od 5-3 izgubio četiri gema u nizu što ga je prilično demoraliziralo u nastavku meča.

Ipak, unatoč tome što je izgubio dobiveno, u drugom je setu Čilić imao četiri break-šanse, a posebno je suparnika stisnuo kod 3-3. No, kada nije iskoristio nove šanse, Davidenko je uzvratio s tri gema u nizu i nakon jednog sata i 49 minuta slavio pobjedu 7-5, 6-3.

Isti broj break-prilika (sedam) su imala oba tenisača, ali je Davidenko tri iskoristio za razliku od Čilića koji je tek jednom uzeo početni udarac 29-godišnjeg ruskog tenisača.

U polufinalu će Davidenko igrati protiv Čeha Radeka Štepaneka, dok će u drugom ogledu "njemački derbi" odigrati Philipp Petzschner i Florian Mayer.