Borna, samo naprijed!

Ćorić uz jedan izgubljeni set prošao prvu prepreku na Roland Garrosu

Suparnik Ćoriću u drugom kolu bit će pobjednik susreta između Južnoafrikanca Lloyda Harrisa i Čeha Lukaša Rosola.

Borna Ćorić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo Roland Garrosa, on je u susretu 1. kola nadigrao Slovenca Aljaža Bedenea sa 6-1, 6-7 (4), 6-4, 6-4 za nešto manje od tri sata igre.

Ćorić je odlično otvorio dvoboj protiv Bedenea te nakon tek nešto više od pola sata dobio prvu dionicu sa 6-1 uz čak tri oduzeta servisa suparniku. Bedene se u drugom setu stabilizirao na svom početnom udarcu te je Ćorić imao samo jednu priliku za break i to u četvrtom gemu koju nije iskoristio. O pobjedniku drugog seta oflučivao je tie-break, a u odlučujućoj igri Ćorić je napravio previše pogrešaka pa je Bedene uspio poravnati rezultat.

U trećem i četvrtom setu Ćorić suparniku nije ponudio nikakvu šansu na svom početnom udarcu, dok je on po jednom uspijevao oduzeti servis Bedeneu, u trećem setu kod rezultata 1-1, a u četvrtom kod 4-4, što mu je bilo dovoljno za prolazak dalje.

Suparnik Ćoriću u drugom kolu bit će Južnoafrikanac Lloyd Harris.