ATP Pariz

Čilićev 'krvnik' prava senzacija, izbacio i Murrayja!

Poljski tenisač Jerzy Janowicz kreirao je veliku senzaciju u osmini finala dvoranskog ATP turnira u Parizu (Masters serija 1000)...

Nakon što je kolo ranije lako svladao prvi hrvatski reket, Marina Čilića, za ulazak u četvrtfinale je s 5-7, 7-6(4), 6-2 pobijedio trećeg nositelja i pobjednika ovogodišnjeg US Opena Andyja Murrayja. Pritom je škotski tenisač u drugom setu propustio meč-loptu.

U prvom je setu do prve break-prilike Murray došao tek kod 5-5, a potom je kod servisa za set (6-5) Janowicz mogao vratiti izgubljeno i dogurati do tie-breaka. Nije uspio iskoristiti svoju break-šansu, a onda je u drugom setu pokleknuo kod 3-3. No, Poljak se nije predavao, te je vratio break kada je kod 5-4 treći igrač na svijetu servirao za meč i imao loptu za pobjedu. U tie-breaku je Janowicz bio dominantan, a propuštena prilika je potpuno uništila Murrayja koji je u trećem setu uglavom statirao. Poljski tenisač, 69. igrač svijeta, s dva je breaka došao do vjerojatno najveće pobjede u karijeri.

U četvrtfinalu će igrati protiv  Janka Tipsarevića i Juana Monaca.

Poznat je prvi četvrtfinalni par turnira u kojem će igrati Francuz Gilles Simon i Čeh Tomaš Berdych. Simon je maksimalno iskoristio sve poklone, pa je tako do osmine finala došao jer je Federer ranije otkazao turnir, a u četvrtfinale se probio bez da je odigrao i jedan poen protiv Keija Nishikorija. Japanac je predao meč zbog ozljede.

Berdych se morao itekako oznojiti kako bi izborio prolaz među osam posljednjih. Sa 1-6, 6-3, 6-4 je pobijedio Južnoafrikanca Kevina Andersona, makar je nakon prvog seta izgledao itekako bespomoćno u tom meču.