Čilić zaustavljen u Rimu, spriječen hrvatski derbi

Španjolski tenisač Feliciano Lopez spriječio je 'hrvatski derbi' na teniskom ATP turniru u Rimu, turniru Masters serije 1000. Pobijedio je Lopez Čilića u 2. kolu 2-6, 7-6(2), 6-4...

Nakon dva sata i 24 minute borbe Lopez je pobijedio najbolje plasiranog hrvatskog tenisača na ATP ljestvici, te je time došao do 2-1 u međusobnim mečevima u karijeri. Oba meča na zemlji je dobio Feliciano (premijerni, također u tri seta, je dobio daleke 2006. u Gstaadu).

Čilić je tako na drugom svom turniru zemljane podloge ove godine ostvario slab plasman. U Monte Carlu je pobijedio Igora Andrejeva, pa je poražen od Alberta Montanesa, dok je u Rimu stao na prvoj prepreci.

Nije se činilo da će biti tako jer je Čilić vrlo jednostavno osvojio prvi set (6-2), bez da je dao ikakvu šansu Lopezu za igru na svom servisu. U prvoj dionici je Čilić osvojio 16 od 18 poena na svom servisu.

U drugom je također dominantniji bio Čilić, ali nije iskoristio niti jednu od pet break-lopti. Feliciano Lopez se nekako dovukao do tie-breaka u kojem je od vodstva Čilića 2-1 na brzinu pobjegao do 7-2 i izjednačenja u setovima.

Dobiveni tie-break je potpuno podigao Lopezovo samopouzdanje, a spustio Čilićevo, te je kod 3-3 Španjolac napravio krucijalni break u trećem setu. Posljednja šansa za Čilića se otvorila kod 5-4 kada je Lopez servirao za meč, ali Hrvat nije iskoristio dvije vezane break-prilike (15-40) za povratak u meč.

Lopez nije iskoristio prve dvije meč-lopte, ali jest treću za pobjedu i meč protiv Ivana Ljubičića u osmini-finala. Lopez ima 4-2 u karijeri, a na zemlji nisu nikada igrali.
Čilić je, pak, protiv Španjolca imao čak 10 break-prilika, od kojih je iskoristio dvije, dok je Lopez uzeo jednu od četiri. Čilić je na kraju imao i više osvojenih poena (103-99), ali uzalud...