Okrenuo i Seppija

Čilić u polufinalu Sankt Peterburga

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira iz serije 250 u Sankt Peterburgu.

U četvrtfinalu je Međugorac dugo lomio otpor Talijana Andreasa Seppija i na kraju pobijedio sa 4-6, 7-6(8), 6-4.

U cijelom meču koji je trajao dva sata i 28 minuta tek su dva puta igrači gubili svoje servise, svaki po jednom. Čilić je svoj početni udarac izgubio već u prvom gemu, što ga je koštalo i seta, dok je Seppiju oduzeo njegov servis u devetom gemu trećeg seta, nakon čega je sigurno odservirao za pobjedu.

U drugom je setu, koji je odlučen u tie.breaku, Čilić realizirao četvrtu set-loptu.

Bila je to peta pobjeda hrvatskog tenisača nad 52. igračem svijeta u osmom međusobnom meču na ATP Touru, kao i treća uzastopna ove godine.

U polufinalu će igrati protiv ruskog tenisača Mihaila Južnija.

Drugi polufinalni par čine Srbin Janko Tipsarević i Amerikanac Alex Bogomolov Junior.