Slavio nad Brazilcem

Čilić teškom mukom do četvrtfinala Queensa

Hrvatski tenisač Marin Čilić borit će se protiv Andyja Murrayja u četvrtfinalu ATP-ova turnira u Londonu

Čilić je u trećem kolu turnira u Queen's Clubu dobro Brazilca Thomaza Belluccija. Slavio je 27. tenisač svijeta i osmi nositelj turnira 7-6(3), 0-6, 6-3 u meču koji je ponovno odigrao s previše uspona i padova u igri.

U prvom je setu servirao za pobjedu pri 5-4 vodstvu. Dobio ga je tek nakon tie-breaka u kojem nije propustio novu priliku.

Katastrofalno je potom odradio drugi set, u kojem ga je ljevoruki Brazilac deklasirao 6-0 pobjedom. Prvi mu je servis pritom bio na 45% ubačaja.

U odlučujućem si setu 22-godišnji Međugorac nije dozvolio niti jednu break-loptu. Breaknuo je Belluccija u četvrtom gemu te iskoristio treću meč-loptu za konačnih 6-3.

Čilić je ovim rezultatom ponovio najbolji rezultat u Queen's Clubu. Prije četiri je godine u četvrtfinalu izgubio od kasnijeg pobjednika Andyja Roddicka. Najbolji rezultat na jednom ATP-ovu turniru na travnatoj podlozi Čilić ima uz 2008. godine, kada je došao do polufinala u Nottinghamu.

Sada će u četvrtfinalu igrati protiv Andyja Murrayja, od kojeg je dosad izgubio pet puta u šest ogleda. Jedini su put na travi igrali 2007. godine u srazu Davis Cupa. Britanac je tada slavio u pet setova.