Čilić startao pobjedom u Roland Garrosu

Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač, startao je sa 6-1, 3-6, 6-3, 6-1 pobjedom protiv brazilskog tenisača Ricarda Mella na drugom Grand Slam turniru godine, Roland Garrosu...

Bio je ovo prvi meč u karijeri 12. i 91. tenisača na svijetu, kao i prvi nedjeljni održan na Suzanne Lenglen stadionu u Roland Garrosu.

U određenim trenucima meča Mello je bio posve ravnopravan, ako ne i bolji igrač na terenu, no ta razdoblja su u meču bila rijetka. Mello nije imao kontinuitet za zaprijetiti, a jedino što je uspio bio je osvojeni drugi set u meču. Imao je Mello i break početkom trećeg seta, no kod 2-1 za Brazilca je Čilić vratio izgubljeno i do kraja prepustio suparniku samo dva gema (jedan u trećem i jedan u četvrtom setu).

Početak Čilićeve premijere ove godine u Roland Garrosu ničim nije nudio šansu da će se meč igrati u viđena četiri seta. Iako nije briljirao, Čilić je vrlo lako dobio prvi set 6-1 i dominirao je protiv tenisača koji u karijeri nema vrednijih rezultata.

No, u drugom setu je Mello došao do breaka za 5-3, a potom je potvrdio svojim servis-gemom drugi set. No, treba priznati da je tada Mello igrao iznimno dobro, te je svim udarcima držao Čilića u šaci.

Uspio je u tome još kratkim dijelom trećeg seta nakon čega je uslijedila potpuna dominacija Hrvata koji je prošle godine igrao osminu finala Roland Garrosa, kada je poražen od Andyja Murrayja

U drugom kolu Čilić čeka pobjednika iz ogleda Španjolca Daniela Gimena-Travera i povratnika na terene, Rusa Dmitrija Tursunova.

Statistika meča Čilića i Mella čak ne ukazuje na veliku razliku. Čilić je imao jednu neforsiranu pogrešku više (28-27), dok nije bio pretjerano bolji u izravnim poenima (31-24). Iskoristio je 8 od 12 break prilika, a Brazilac tri od 11.