Čilić sredio Kohlschreibera i produžio dramu u Davis Cupu!

Marin Čilić s 3-0 u setovima je svladao Philippa Kohlschreibera i izjednačio na 2-2 u dvoboju osmine finala Davis Cupa protiv Njemačke...

Prvi hrvatski reket morao je pobijediti nakon poraza Dodiga i Karlovića u parovima u subotu. Neugodni Philipp Kohlschreiber bio je velik izazov za Čilića, no on je odigrao jedan od svojih najboljih mečeva sezone i stigao do lake pobjede.

Čilić je u prvom setu dvaput oduzeo servis protivniku i s lakih 6-2 priveo posao kraju. U drugom se ponovila ista priča, a nakon što je i treći set počeo 'breakom', činilo se da će dvoboj brzo završiti. Ipak, Kohlschreiber se vratio, počeo bolje igrati i izborio 'tie-break' u trećem setu. Ipak, s 8-6 ga je Čilić dovršio u završnoj igri i izjednačio na 2-2.

Čilić je pet puta oduzeo servis protivniku iz 12 prilika, imao manje pogrešaka (40-56) i više izravnih poena (35-26).

U odlučujućem petom meču igrat će za Hrvatsku Ivo Karlović, a za goste Philip Petzschner.