Čilić 'razbio' Argentinca u Madridu

Marin Čilić s lakoćom se plasirao u osminu finala jakog ATP turnira iz Masters serije 1000 u Madridu.

Najbolji hrvatski tenisač uvjerljivo je, sa 6-3, 6-0 pobijedio Argentinca Eduarda Schwanka u 2. kolu. Bio je to prvi Čilićev nastup na zemljanim terenima Madrida, budući je u prvom kolu bio slobodan. Status osmog nositelja Međugorac je kvalitetno opravdao slaveći nad 52. tenisačem svijeta za samo jedan sat i šest minuta igre u njihovom prvom međusobnom meču.

Ukupno je servis protivnika Čilić uzeo pet puta, dva puta u prvom i tri puta u drugom setu kada je ostavio Schwanka bez osvojenog gema. S druge strane, svoj je servis izgubio tek jednom, u sedmom gemu prvog seta kod vodstva 4-2, ali je potom nanizao osam gemova u nizu do kraja meča.

U osmini finala će Čilićev protivnik biti pobjednik susreta između Španjolca Davida Ferrera i Cipranina Marcosa Baghdatisa. Protiv Ferrera, 12. igrača svijeta, Hrvat ima negativan omjer pobjeda 1-2, dok je protiv Baghadtisa (28. igrača svijeta) slavio u oba dosadašnja susreta, u posljednjem proteklog tjedna u polufinalu Münchena 2-1 u setovima.

Čilić je jedini preostali hrvatski predstavnik na ovom turniru, budući je u utorak u 2. kolu Ivo Karlović poražen od Španjolca Fernanda Verdasca sa 7-6(5), 6-3.