breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Čilić nakon trosatne drame izborio 3. kolo Chennaija

Hrvatski tenisač Marin Čilić i dalje ostaje živ na putu obrani naslova pobjednika na ATP turniru u Chennaiju. No, iznimno je opasan meč imao u drugom kolu.

Pobijedio je najbolji hrvatski tenisač Španjolca Marcela Granollersa 6-7(3), 6-3, 6-4 u meču koji je trajao 166 minuta. Bio je to njihov četvrti meč u karijeri i četvrta pobjeda Čilića, ali definitivno najteža.

Čilić je 91. igrača na svijetu pobijedio u Chennaiju i prošle godine kada je podigao pehar pobjednika. Tada je bilo laganih 6-4, 6-3, a ovaj put je Hrvat prošao težak put u kojem je i suparnik imao svojih prilika za slavlje.

Čudnovatih kretanja rezultata nije bilo jedino u prvom setu, u kojem je samo Granollers imao jednu break loptu. U tie-braku je Granollers bio postojaniji, kao i kompletno u prvoj dionici, te je strpao u džep taj dio meča.

I tada počinje drama. Granollers je čak imao i prednost breaka u drugom setu (2-1), ali je Čilić povezao tri gema u nizu, okrenuo na 4-2 i potom dobio drugi set 6-3.

Treći set je, pak, bolje otvorio Čilić povevši 2-0, ali je Granollers sve vratio i kod 3-2 silno napadao novo oduzimanje servisa suparnika (0-30), što bi Čilića dovelo na rub ispadanja.

Hrvatski tenisač je ipak pronašao izlaz i iz toga, a kod 3-3 je napravio ključni break koji mu je naknadno donio slavlje.

U tom trećem setu je Čilić imao čak devet break prilika, a Granollers samo jednu, ali globalno gledano je pobjednik bio otvoren sve do posljednjeg poena.

U trećem kolu je Čilićev suparnik Kolumbijac Santiago Giraldo koji je sa 6-4, 6-2 pobijedio Čeha Jana Hajeka.