Čilić nakon trijumfa: 'Važno je dobro servirati'

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić iskazao je zadovoljstvo svojim prvim mečom u 2010. godini, odnosno pobjedom na Rusom Igorom Kunjicinom 6-2, 6-4 u dvoboju 1. kola ATP turnira u indijskom Chennaiju...

Bez problema je prvi hrvatski i 14. svjetski reket preskočio 104. tenisača svijeta. Dva breaka u prvom setu, u trećem i petom gemu, te još jedan rani u drugom setu, bili su sasvim dovoljni Marinu za pobjedu nakon 73 minute igre, budući da Kunjicin u cijelom meču nije izborio niti jednu break loptu. Osvojio je samo 11 poena protiv servisa, naspram Čilićevih 30.

'Mislim da sam odigrao prilično dobar meč. Najvažnije je da sam jako dobro servirao. Mislim da Kunjicin nije imao niti jednu break loptu u meču, što pokazuje koliko sam bio dominantan u servis gemovima, pogotovo u prvom setu. U drugom sam se dokopao ranog breaka i nakon toga sam mogao sigurno kontrolirati meč do kraja,' izjavio je Čilić, koji je prošle godine osvojio turnir u Chennaiju, a godinu prije toga igrao je u polufinalu.

U drugom kolu Čilić čeka boljeg protivnika iz dvoboja britanskog kvalifikanta Jamesa Warda i Španjolca Marcela Granollersa.