Slavio nad Indijcem

Čilić preokretom do četvrtfinala Sankt Peterburga

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u Sankt Peterburgu pobjedom u 2. kolu nad Indijcem Somdevom Devvarmanom 5-7, 6-1, 6-3...

Bio je to njihov treći međusobni meč i druga pobjeda Međugorca.

Do nje je stigao nakon dva sata i 16 minuta igre. U cijelom meču Čilić je gubio svoj servis dva puta, oba puta u prvom setu. Prvi put se to dogodilo u devetom gemu, potom je Čilić uzvratio kontrabreakom kod servisa Devvarmana za set, da bi onda opet izgubio svoj početni udarac u 11. gemu. Indijac zatim nije propustio servis za vodstvo.

U drugom setu Čilić je prohujao izgubivši tek jedan gem, a onda je u trećem setu dvama breakovima, u trećem i devetom gemu, potvrdio pobjedu nad 84. igračem svijeta.

Protivnik Čiliću u četvrtfinalu bit će talijanski tenisač Andreas Seppi koji je sa 3-6, 6-2, 6-4 savladao domaćeg predstavnika Igora Andrejeva.

Seppi je 52. igrač svijeta koji je Čiliću itekako dobro poznat budući su međusobno dosad na ATP Touru odmjerili snage čak sedam puta, osam uzmu li se u obzir nastupi na Challengerima.

Čilić je slavio u četiri navrata, a pobijedio je Talijana u oba ovogodišnja susreta, na zemlji u Umagu i na tvrdoj polozi Montreala, oba puta u dva seta.