breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Čilić izborio polufinale uz spašenih 10 break lopti!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je polufinale ATP 250 turnira u Münchenu, BMW Opena, pobjedom nad Španjolcem Nicolasom Almagrom 6-4, 6-7(2), 6-2 nakon dva sata i 21 minute igre...

Čilić je bolje otvorio četvrtfinalni meč i iskoristio je svoju jedinu break-loptu u prvom setu, u trećem gemu, što je bilo dovoljno za vodstvo 6-4.

U drugom je setu hrvatski tenisač uspio spasiti četiri break-lopte već u drugom gemu, kasnije još jednu kod zaostatka 4-5, koja je ujedno bila i set lopta za Almagra, ali nije uspio okončati meč u dva seta budući je Španjolac projurio tie-breakom sa 7-2.

U trećem setu Čilić je kod vodstva 2-1 oduzeo servis Almagru, ali do kraja je ponovo pružio Španjolcu priliku za povratak u sedmom gemu, gdje je bio suočen s dvije break-lopte. Obje ih je uspio spasiti i u sljedećem je gemu breaknuo svog protivnika za 6-2.

Čiliću je to bila druga pobjeda protiv Almagra, 36. tenisača svijeta, u njihovom drugom međusobnom meču. Zanimljivo, Čilić je u meču realizirao tri od ukupno pet break-lopti dok je uspio spasiti svih deset prilika za obrat koliko ih je Almagro stvorio.

U polufinalu će Čilićev protivnik biti Cipranin Marcos Baghdatis, 31. igrač ATP ljestvice koji je sa 6-3, 6-4 pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera. Čilić i Baghdatis dosad su igrali samo jednom, ove godine u Miamiju na tvrdoj podlozi, a tada je Međugorac bio uspješniji sa 6-3, 6-4.