Čilić i dalje gazi: U polufinalu protiv Tipsarevića

Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Chennaiju, nakon što je sa 7:6 (3), 6:1 svladao Kolumbijca Santiaga Giralda.

Bio je to težak dan za organizatore u Chennaiju. Zbog kiše se dugo čekao izlazak tenisača na teren, a kada su napokon izašli, igrali su čak i u trenucima kada je kiša lagano padala. Marin Čilić svoj je dvoboj tako završio iza ponoći po lokalnom vremenu, a do pobjede protiv 107. tenisača na ATP ljestvici, Santiaga Giralda, došao je uz puno muke u prvom setu.

Naime, 22-godišnji Giraldo odlično je krenuo u dvoboj, te je s breakom u četvrtom gemu imao 4-1 i 5-2. Čilić se vratio u zadnji tren, napravio je break u devetom gemu. U desetom je, pri rezultatu 4-5, izvukao 0-30, a dva gema kasnije, kada je drugi puta servirao za ostanak u prvom setu, spasio je i dvije break i set lopte Giralda. No, niti tu Čilićevim mukama s kolumbijskim igračem nije bio kraj. Giraldo je poveo s 3-0 uz dvostruki mini-break, samo da bi Čilić sa 7 poena u nizu osigurao prvi set!

U prvom gemu drugog seta Čilić je izvukao još jednu break loptu svog suparnika, a nakon toga mu oduzeo servis za 2-0. Odmah u sljedećem gemu najbolji hrvatski i 14. svjetski tenisač izgubio je servis, ali je do kraja meča ostavio svog suparnika bez osvojenog gema…

Bio je to prvi susret Čilića i Giralda, a pogled na statistiku nudi zanimljivost da je Marin bolje igrao na svoj drugi servis (63%) nego na prvi (samo 51%). Kao i obično, bio je odličan na reternu, te je osvojio 51% poena (28 od 55) na servis Kolumbijca.

Čilić je prije dvije godine u Chennaiju igrao polufinale, a prošle godine je osvojio naslov pobjednika. Na putu do naslova u četvrtfinalu je u tri seta eliminirao Srbina Janka Tipsarevića, trenutno 38. tenisača na svijetu, s kojim će se opet susresti u Indiji, ali ovoga puta u polufinalu.