Čilić glatko izgubio, a Đoković i dalje u strašnom pobjedničkom nizu

Svega je tri gema osvojio hrvatski tenisač Marin Čilić u dvoboju 2. kola ATP Masters 1000 turnira u Madridu. Juan Martin del Porto ga je deklasirao sa 6-3, 6-0 za samo sat i četiri minute igre...

Potpuno je nemoćan bio Međugorac na zemljanoj podlozi terena Arantxa Sanchez-Vicario protiv Argentinca koji se strelovito vraća u svjetski vrh nakon lanjskih problema s ozljedom. Čilić u cijelome meču nije imao nijednu priliku za break za razliku od 32. igrača svijeta koji je čak pet puta oduzimao servis suparniku, dvaput u prvom i tri puta u drugom setu.

Koliko je Čilić bio u podređenom položaju u tom drugom setu najbolje će reći podatak da je osvojio svega šest poena, od toga jedan na Del Potrove servise!

Bilo je to četvrti međusobni ogled ovih tenisača i treća pobjeda osvajača US Opena iz 2009. godine. Čilić je slavio lani na Australian Openu, ali bio je tada u neusporedivo boljoj formi nego što je danas.

Dodajmo da je svoj trijumfalni niz u 2011. godini nastavio srpski tenisač Novak Đoković. Protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona je došao do 28. pobjede zaredom u godinu u kojoj još uvijek ne zna za poraz.