Challenger u Dallasu

Čilić bez polufinala nakon poraza od kvalifikanta

Najbolji hrvatski tenisač završio je svoj nastup na jakom Challengeru u Dallasu...

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u četvrtfinalu teniskog ATP Challenger turnira u američkom gradu Dallasu od kvalifikanta iz Kanade Franka Dancevica. Bilo je 7-6(5), 7-6) za četiri godine starijeg Kanađanina.

U poprilično izjednačenom meču Dancevic (27), 175. igrač svijeta u ovome trenutku, je u prvom ogledu protiv našeg tenisača ipak uspio iščupati pobjedu. Presudna je bila bolja i koncentriranija igra u oba tie-breaka.

U prvom setu nije bilo oduzetih servisa, a samo je Kanađanin stigao do dvije prilike da to napravi, ali nije uspio. Prvu 13. igru Dancevic je riješio u svoju korist sa 7-5.

U drugom setu sličan scenarij. Jedina razlika u odnosu na prethodni set bila su dva oduzeta početna servisa, po jedan sa svake strane. Set ponovno odlazi u tie-break i opet pripada Kanađaninu identičnim 7-5 rezultatom. Vodio je pritom Dancevic i 6-2. Čiliću je malo trebalo da se vrati, ali ipak nije uspio. (TS)