Bolesni Karlović ipak bez finala u Houstonu

Ivo Karlović nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Houstonu, na zemljanoj podlozi.

Bolji od njega u polufinalu bio je 93. tenisač svijeta, Amerikanac Ryan Sweeting sa 7-6(3), 6-3.

Sweeting je tako uzvratio Karloviću za poraz koji je od njega pretrpio ranije ove godine, na turniru u San Joseu. Uz dobru igru 23-godišnjeg Amerikanca, meč je bio obilježen i Karlovićevim evidentnim zdravstvenim poteškoćama, iako još nije poznato točno koje prirode, zbog kojih nije bio u stanju pružiti svoj maksimum.

Hrvatski 32-godišnji tenisač je nakon prvog seta zatražio medicinski time-out, a liječnicima je rekao ''kao se od jutra nije osjećao dobro''. U pojedinim trenucima meča, poglavito u drugom setu, teško je i hodao po igralištu, izgledao je kao da će predati dvoboj, ali je ipak ostao do kraja na igralištu.

Hrvatski 32-godišnji tenisač je nakon prvog seta zatražio medicinski time-out, a liječnicima je rekao ''kao se od jutra nije osjećao dobro''

Može se pretpostaviti da je Karlović jednostavno platio danak iscrpljenosti. Budući da na rang-ljestvici zauzima tek 174. mjesto, morao je igrati kvalifikacije u Houstonu, a u petak je u četvrtfinalu pobijedio Amerikanca Johna Isnera u tri tie-breaka, nakon tri sata i 16 minuta borbe.

Protiv Sweetinga je meč bio puno kraći, završio je nakon jednog sata i 38 minuta igre.

Karlović je u četvrtom gemu meča propustio tri break-lopte. U sedmom gemu je jednu i spasio, i to iz igre, ali nije bio dovoljno dobar u tie-breaku, u kojem je poveo s 3-2, samo da bi nakon toga izgubio pet poena zaredom.

U drugom setu je Karlović, iako na rubu snaga, stigao do break-lopte kod rezultata 1-1, koju nije realizirao. U sljedećem gemu je spasio break-šansu suparnika, ali je Amerikanac u šestom gemu realizirao drugu takvu priliku i riješio time i meč.

Karlović je, tako, ostao bez prilike da ponovi uspjeh iz 2007. godine, kada je u Hostonu osvojio naslov pobjednika. Sweeting je, pak, izborio svoj prvi ATP finale u karijeri, u kojem će igrati protiv boljeg iz ogleda između urugvajca Pabla Cuevasa i Japanca Keija Nishikorija.