Bastad: Prva ATP pobjeda u karijeri za Škugora!

Franko Škugor, 22-godišnji hrvatski tenisač, ostvario je na ATP turniru u švedskom Båstadu prvu pobjedu u karijeri na nekom od ATP turnira. Pobijedio je u dva tie-breaka Denisa Istomina...

Dva i pol sata trajala je drama u 1. kolu turnira na zemljanoj podlozi, koji je na samom početku prekinula i kiša. Na kraju se Škugor, 369. igrač na svijetu, pokazao spremnim da slomi 60. igrača na ATP ljestvici, Uzbeka Istomina, sa 7-6(5), 7-6(7).

Podsjetimo da je na impresivan način Škugor prošao i tri kvalifikacijska kola na ovom zemljanom turniru, te je tri suparnika pobjeđivao s uvjerljivih 2-0 u setovima.

Start u utorak ipak je bio pomalo nervozan s njegove strane, pa je tako Denis Istomin u meč zakoračio s vodstvom 4-1. No, Škugor se vratio, izjednačio na 4-4, a u tie-breaku je iskoristio drugu set-loptu. Prvu na svoj servis kod 6-4 nije, ali jest sljedeću. Inače, mogao je Škugor i ranije završiti taj set, no nije kod 5-5 iskoristio tri vezane break-prilike (0-40).

U drugom je setu također Istomin započeo uz prednost breaka (2-0). Škugor je izjednačio na 3-3, da bi Uzbek opet došao do prednosti breaka 4-3. Niti taj put konstantni lov na suparnika nije sputao Škugora koji je odmah vratio minus zaostatka (4-4) i opet su se tenisači razračunavali u lutriji tie-breaka.

Istomin je imao velikih 5-2, kao i set-loptu kod 6-5. Sve to je spasio Škugor, te kod 8-7 na svom servisu dobio poen za premijernu pobjedu na nekom od ATP turnira.

Obojica su po tri puta oduzimala servis suparnika, s tim da je Škugor stvorio 13 takvih šansi, a Istomin sedam.

U 2. kolu će tenisač iz Šibenika igrati protiv boljeg iz meča domaćeg tenisača Ervina Eleskovica i Poljaka Jerzyja Janowicza.