Melbourne: Ivaniševićev rekord ipak ostao netaknut

Legendarni hrvatski teniski veteran ostao je posljednji tenisač koji je nakon kvalifikacija uspio izboriti četvrtfinale u Melbourneu...

Kanadski kvalifikant crnogorskog porijekla Milos Raonic imao je u ponedjeljak priliku protiv Španjolca Davida Ferrera izboriti četvrtfinale Australian Opena i tako izjednačiti svojevrstan rekord u vlasništvu danas umirovljenog hrvatskog asa Gorana Ivaniševića.

Naime, Ivanišević je posljednji tenisač koji je iz kvalifikacija dogurao do četvrtfinala prvog Grand Slam turnira sezone, a bilo je to 1989. godine kada je u osmini finala svladao Leonarda Lavallea preokrenuvši zaostatak od 0-2 u setovima u 3-2 pobjedu, da bi potom izgubio u četvrtzavršnici od Slovaka Miloslava Mečira 3-0 u setovima.

Raonic usprkos dobivenom prvom setu 6-4 protiv Ferrera nije došao do pobjede, te je je sedmi nositelj sa 6-2, 6-3, 6-4 u preostala tri seta došao do ogleda s Rafaelom Nadalom, prvog španjolskog okršaja u četvrtfinalu turnira u Melbourne Parku od 1997. godine kada je Carlos Moya svladao Felixa Mantillu.