Uvjerljivi Švicarac

Australian Open: Federer demolirao Tomica za četvrtfinale

Roger Federer lakše se od očekivanog plasirao se u četvrtfinale Australian Opena. U osmini finala je Švicarac s uvjerljivih 6-4, 6-2, 6-2 savladao 19-godišnjeg Australca hrvatskih korijena Bernarda Tomica...

Tomic je u prvom kolu izbacio 22. nositelja Fernanda Verdasca, potom nepostavljenog Amerikanca Sama Quarreyja, pa 13. nositelja Aleksandra Dolgopolova i vjerovalo se da će Federeru pružiti veći otpor.

No, "čarobnjak" iz Basela projurio je na Rod Laver Areni do pobjede za samo jedan sat i 44 minute igre. U najizjednačenijem prvom setu breaknuo je Australca kod rezultata 4-4, a u druga dva seta bio je neusporedivo bolji.

Zabio je 13 asova, uz čak 45 winnera. Za usporedbu, Tomic nije zabio niti jedan as, uz tek 13 winnera i četiri nefosrirane pogreške više od svog suparnika (32-28).

Federeru je ovo druga pobjeda protiv Tomica u isto toliko međusobnih ogleda, kao i osmi uzastopni plasman u četvrtfinale Australian Opena u kojem će mu protivnik biti Juan Martin del Potro.

U međusobnim dvobojima Federer vodi 7-2.