ATP Zagreb: Ljubičić poražen nakon drame protiv Lacka

Slovački 22-godišnji tenisač Lukaš Lacko, 72. igrač na ATP ljestvici, pobijedio je našeg Ivana Ljubičića 7-6(3), 5-7, 7-6(5) u osmini finala zagrebačkog ATP turnira...

Lacko je nakon 2 sata i 37 minuta igre proslavio pobjedu u svom prvom dvoboju u karijeri protiv Ljubičića. Mogao je mladi Slovak i brže doći do pobjede, budući da je imao set i vodstvo 5-2 u drugom, ali se Ljubičić uspio vratiti u meč s pet osvojenih gemova u nizu...

Ljubičić je dvoboj okončao s 18 asova, ali i sa samo 45 posto drugog servisa

Lukaš Lacko je kontrolirao meč do 5-2 u drugom setu. Kod 5-3 je servirao za meč, ali je očigledno u tom trenutku zadrhtala ruka 72. igrača na svijetu. Od tog trenutka je teško ubacivao prvi servis, a iskusni Ljubičić je uzeo ponuđeno, te je od 2-5 u drugom setu vrlo brzo došao do osvojenog seta 7-5.

Spomenimo da je u prvom setu Ljubičić jedinu break priliku imao u prvom servis gemu suparnika, dok je Lacko ispustio tri šanse za oduzimanje Ljubičićeva početnog udarca.

>> ATP Zagreb: Berrer izbacio Jelenića

>> Opet sumnje o namještanju u Zagrebu

No, bolju igru je Lacko naplatio u tie-breaku, gdje je poveo 5-2, a kod 5-3 je napravio novi mini break kojim je osigurao osvajanje prvog seta.

Nakon što je Ljubičić spomenutim preokretom izborio ulazak u treći set, Lacko nije pokleknuo. Doduše, 30-godišnji hrvatski tenisač, trenutno 24. na ATP ljestvici, prvi je u trećem setu stigao do break lopte, u petom gemu. Nije ju iskoristio, ali je u osmom gemu uspio obraniti tri break lopte Lacka. Odluka o pobjedniku pala je u tie-breaku trećeg seta u kojem je Lacko krenuo s vodstvom 4-0, a nešto kasnije je stigao do 6-3, odnosno tri meč lopte. Ivan je spasio dvije sa servisom, ali je Slovak realizirao treću na svom početnom udarcu.

Ljubičić je dvoboj okončao s 18 asova, ali i sa samo 45 posto iskorištenosti na drugom servisu (24-53). Lacko je u tom segmentu bio bolji (31-54).

Valja podsjetiti da je Ljubičić bio pobjednik prvog izdanja PBZ Zagreb Indoorsa 2006. godine. U sljedeća dva izdanja bio je finalist, a lani je, kao i ovoga puta, izgubio u 2. kolu, tada od Troickog.

U nastavku programa u četvrtak, na teren će izaći još dva hrvatska aduta na turniru. Svoje mečeve 2. kola će odigrati Marin Čilić (protiv Köllerera) i Ivo Karlović (protiv Sidorenka).