ATP Valencia: Titula Ferreru, sve bliži ATP finalu

Španjolski tenisač David Ferrer, trenutno 8. na svjetskoj rang-ljestvici, osvojio je po drugi puta u karijeri ATP 500 turnir u Valenciji...

Ferrer je u finalu pobijedio sunarodnjaka i ''sretnog gubitnika'' iz kvalifikacija Marcela Granollersa 7-5, 6-3 nakon jednog sata i 49 minuta igre. Bio je to njihov drugi meč i druga pobjeda Ferrera, koji je, tako, napravio veliki korak bliže plasmanu na ATP finale u Londonu, bivši Masters Cup.

Na ljestvici kojom se boduju samo ovogodišnji rezultati, u ''utrci za London'', Ferrer je ovom pobjedom preskočio Andyja Roddicka na sedmom mjestu. Granollers je u zadnjem kvalifikacijskom kolu izgubio od Rusa Gabašvilija, no, zahvaljujući odustajanju Francuza Tsonge, ušao je u glavni ždrijeb i probio se sve do finala! Potpuno istu stvar je prošlog tjedna napravio i Austrijanac Andreas Haider-Mauer u Beču.

Granollersu, koji na ATP ljestvici zuzima 67. mjesto, ovo je bio tek drugi ATP finale u karijeri. Prvijenac je osvojio 2008. godine u Houstonu, na zemljanoj podlozi. Ferrer je, pak, u 19. finalu karijere stigao do devetog naslova, a drugog ove godine, nakon Acapulca početkom sezone na zemlji.

Isto tako, treba reći da je Ferreru ovo bio već treći finale i drugi naslov pobjednika u Valenciji, gradu u kojem živi. Prvi je osvojio 2008. godine, kada se ovaj turnir zadnji puta igrao na zemljanoj podlozi. Nakon toga su Valencia i Madrid zamijenili termine i podloge, pa je Valencia postao dvoranski turnir na tvrdoj podlozi u završnici sezone...

Što se tiče samog meča, Ferrer je prvi stigao do breaka, ali pri vodstvu 5-3 nije iskoristio servis za prvi set. No, Ferrer je u 11. gemu napravio još jedan break, a drugi puta je uspio odservirati za set. U drugom setu mu je jedan break bio dovoljan za pobjedu i još jedno slavlje u svom gradu.