Bez iznenađenja

ATP Tokio: Murray prejak za Karlovića

Hrvatski tenisač Ivo Karlović zaustavljen je u 1. kolu ATP turnira iz serije 500, koji je ovoga tjedna igra u Tokiju. Bolji od njega bio je prvi nositelj Škot Andy Murray 7-6(7), 6-4...

Ni u petom međusobnom susretu na ATP Touru "Div sa Šalate" nije uspio pronaći recept za pobjedu protiv aktualnog olimpijskog pobjednika i osvajača US Opena. Štoviše, ovoga puta Karlović je bio jako daleko (igrački) od Murrayja, ali jako blizu osvajanju prvog seta.

Naime, nakon što je spasio tri break-lopte u prvom setu, Karlović je u tie-breaku imao mini-break u dva navrata, a ključan poena bio je pri vodstvu 5-3 kada je riskirao na drugom servisu i napravio dvostruku pogrešku. Škot je u konačnici uzeo tie-break rezultatom 9-7.

Drugi set nije nudio apsolutno nikakva iznenađenja sve do 10. gema i servisa našeg tenisača pri zaostatku 4-5. Tada je Murray izborio tri vezane break, a ujedno i meč-lopte. Realizirao je treću za prolazak u 2. kolo i meč protiv Argentinca Carlosa Berlocqa.

Karlović je na servisu škotskog tenisača osvojio svega devet poena, te nije uspio izboriti nijednu break-loptu. Ispalio je 18 as-servisa, dvostruko više od Murrayja, koji je realizirao samo jednu od šest prilika za obrat.

Podsjetimo, Karlović je glavni turnir "izborio" porazom u posljednjem kolu kvalifikacija od Švicarca Marca Chiudinellija. Otkazivanjem Francuza Gaëla Monfilsa otvorilo se mjesto za jednog "lucky losera", odnosno našeg Karlovića.(TS)