Na redu Nalbandian

ATP Tokio: Dodig u 2. kolu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo ATP turnira u japanskom Tokiju, vrijednog 1,1 milijun dolara, pobjedom nad Argentincem Juanom Monacom s 2-1 u setovima...

Dodig je u prvom međusobnom susretu protiv Argentinca upisao 6-2, 2-6 7-6(1) pobjedu koja mu je osigurala 2. kolo i dvoboj protiv drugog Argentinca, Davida Nalbandiana. Hrvatski tenisač odlučno je otvorio susret protiv Monaca osvojivši prvi set rezultatom 6-2, prepustivši Argentincu tek pet poena na svom početnom udarcu. Drugi set završio je identičnim rezultatom samo u korist Monaca koji nije dozvolio Dodigu niti jednu break-priliku. U odlučujućem setu gledatelji u Tokiju mogli su vidjeti po jedan break sa svake strane nakon 12 odigranih gemova, te je set otišao u tie-break. U njemu je hrvatski tenisač bio čvršćih živaca, te je Monacu prepustio samo jedan poen.

Dodig će četvrtfinale pokušati izboriti preko Davida Nalbandiana s kojim će se također prvi puta susresti. Argentinac je u prvom kolu sa dva puta po 6-1 bio bolji od češkog tenisača Lukaša Rosola.