Japanac uspješniji

ATP Tokio: Čilić poražen od Nishikorija

Hrvatski tenisač Marin Čilić, iako je zabio 23 asa, u petak je poražen u četvrtfinalu ATP turnira u Tokiju od Japanca Keija Nishikorija sa 6-3, 5-7, 3-6 nakon 2 sata i 11 minuta igre.

Bio je ovo njihov deseti međusobni dvoboj, a peti u zadnje dvije godine. Nishikori je dobio četiri od tih pet susreta, ali Čilić je slavio u onom najvažnijem, prošle godine u finalu US Opena.

U prvom setu Čilić je uspio spasiti tri "break" lopte i sa jednim oduzetim servisom došao je do seta. U sljedećem setu bilo je još manje prilika za "break", i obje je imao Nishikori. Japanac je uspio iskoristiti jednu, te je odluka o pobjedniku pala u trećem setu, gdje je opet uspješniji bio Nishikori. Imao je više prilika za oduzimanje servisa i jednu od četiri šanse uspio je realizirati te je na kraju slavio.
Ovaj susret sličio je njihovu nedavnom dvoboju u Washingtonu, gdje je Čilić također dobio prvi set, da bi na kraju izgubio meč. Nishikori sada vodi sa 7-3 u međusobnim dvobojima.