Dobar start

ATP Sankt Peterburg: Veić uspješan na startu kvalifikacija

Hrvatski tenisač Antonio Veić s uspjehom je započeo nastup u kvalifikacijama na ATP turniru u ruskom Sankt Peterburgu (dvorana, tvrda podloga)...

U 1. kolu je Veić bio bolji od ruskog tenisača, 19-godišnjeg Victora Balude, sa 7-6(5), 6-0. Sve je bilo gotovo za jedan sat i 22 minute, odnosno, nakon što je Veić dobio prvi set u tie-breaku (7-5). Nakon toga je Baluda, 542. igrač na svijetu, osvojio samo trinaest poena u drugom setu, uz niti jedan osvojeni gem.

U prvom je setu Baluda dobro držao svoj servis, pa tako nije bilo niti jednog break gema u početnoj dionici (Veić je imao dvije šanse). No, kada je Veić dobio tie-break imao je otvoreni put prema drugom kolu. U drugom je setu hrvatski tenisač iskoristio tri od sedam break-prilika.

I u drugom će kolu Veić (160. na ATP ljestvici) igrati protiv domaćeg tenisača. U pitanju je pobjednik ogleda Konstantnina Kravčuka (165. na svijetu) i Jevgenija Kirilova (337.).