Pao Bubka junior

ATP Sankt Peterburg: Čilić u 2. kolu, Karlović predao meč

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, postavljen za 4. nositelja ATP 250 turnira u ruskom Sankt Peterburgu, pobijedio je na startu ukrajinskog kvalifikanta Sergeja Bubku 6-4, 7-6(1) nakon jednog sata i 50 minuta igre...

Bio je to prvi ogled između Čilića, 22. igrača na ATP ljestvici i sina slavnog istoimenog skakača s motkom, koji je 154. u svjetskom poretku, a na ovome turniru je prošao tri kvalifikacijske runde bez izgubljenog seta.

Čilić je prvi set osvojio uz dva breaka i jedan izgubljeni servis. U drugom setu je prvo Bubka propustio jednu break-priliku, a potom Čilić čak pet šansi kod rezultata 5-5. No, u tie-breaku je naš tenisač bio dominantan i izgubio je samo jedan poen.

Čilić će u 2. kolu igrati protiv pobjednika meča između Indijca Somdeva Devvarmana i Slovaka Karola Becka.

Dodajmo tome kako je hrvatski tenisač Ivo Karlović zbog ozljede bio prisiljen predati susret 1. kola na ATP turniru u Beču Slovencu Aljažu Bedeneu nakon što je prvi set završio rezultatom 7-6 (4) u korist slovenskog igrača.

Karlović je u "tie-breaku" poveo sa 4-1, ali potom se ozlijedio, te je Slovenac osvojio šest poena zaredom koji su mu donijeli prvi set.