Za samo 75 minuta

ATP Šangaj: Ljubičić opet posrnuo protiv Melzera

Za samo 75 minuta igre slomio je austrijski tenisač Jürgen Melzer otpor Ivana Ljubičića u prvom kolu ATP turnira Masters 1000 kategorije u Šangaju...

Slavio je 14. nositelj turnira i 20. tenisač svijeta 6-4, 6-2 došavši do pete pobjede protiv hrvatskog tenisača u jednako toliko njihovih uzajamnih mečeva. Od 15 setova koliko su ukupno odigrali Melzer je dobio čak 12.

U prvom je setu Austrijanac pet pozicija slabijerangiranog Hrvata breaknuo u trećem gemu, te prednost sačuvao do kraja seta.

Izgubio je Ljubičić ponovno svoj servis-gem na početku drugog seta, ali ga i vratio u četvrtom gemu izjednačivši na 2-2. Melzer je potom vezao četiri pobjednička gema.

Hrvatski tenisač izgubio je čak četiri od devet svojih servis-gemova. Bez najjačeg oružja nije imao šanse.

Od hrvatskih tenisača u turniru koji se na tvrdoj podlozi igra uz nagradni fond od 3.24 milijuna eura preostao je još samo Marin Čilić, kojeg očekuje sraz prvog kola protiv Španjolca Alberta Ramosa.