259. tenisač svijeta

Senzacija nad senzacijama: Odigrao treći meč na ATP-u i za prvu pobjedu skinuo trostrukog Grand Slam pobjednika

Švicarski tenisač Stan Wawrinka doživio je senzacionalan poraz u 1. kolu ATP turnira serije 500 u Rotterdamu.

Stan Wawrinka (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Wawrinku je u utorak navečer svladao 259. tenisač svijeta, 21-godišnji Nizozemac Tallon Griekspoor, kojemu je to bio tek treći meč na ATP turnirima u karijeri i prva pobjeda.

Iznenađenje je tim veće, jer je Wawrinka poražen nakon što je osvojio prvi set. Međutim, nakon toga više nije imao nijednu priliku za ''break'' pa je jedan oduzet servis u drugom te još dva u trećem setu bilo dovoljno 21-godišnjem Nizozemcu za najveću pobjedu u karijeri.

To je dobra vijest za Wawrinkinog sunarodnjaka Rogera Federera, koji je u Rotterdamu prihvatio pozivnicu, a plasman u polufinale donosi mu uspon do prvog mjesta na pojedinačnoj ATP ljestvici. Federer će u srijedu u 1. kolu igrati protiv belgijskog kvalifikanta Rubena Bemelmansa, a ako ostvari očekivanu pobjedu, 36-godišnjeg Švicarca u 2. kolu čeka 34-godišnji Nijemac Philipp Kohlschreiber koji je pobijedio Rusa Karena Hačanova sa 3-6, 7-6 (1), 7-6 (5), nadoknadivši 'break' zaostatka u drugom i trećem setu.