ATP Rim: Ljubičić lako do 2. kola

Nije imao posebno težak posao Ivan Ljubičić na startu ATP turnira iz Masters 1000 serije u Rimu.

Za sat i 13 minuta hrvatski je tenisač pobijedio domaćeg predstavnika Flavija Cipollu sa 6-2, 6-3...

Ljubičić je savršeno iskorištavao svoje prilike za break protiv 134. igrača svijeta. Sve tri šanse koje su mu se ukazale je i realizirao, u drugom i osmom gemu prvog seta, te u osmom gemu drugog seta. Cipolla, koji je u turnir ušao s pozivnicom organizatora, jedine je dvije prilike za oduzimanje servisa suparniku imao u prvom gemu drugog seta, ali Ljubičić se spasio i u nastavku mirno otplovio prema prvoj pobjedi u isto toliko mečeva protiv 27-godišnjeg Talijana.

U 2. kolu 39. igrača svijeta čeka 11. nositelj, Amerikanac Mardy Fish, koji je u uvodu turnira svladao Kolumbijca Santiaga Giralda. Ljubičić je Fisha pobijedio u tri od njihova četiri dosadašnja dvoboja, posljednji put lani u Roland Garrosu.

Podsjećamo, Marin Čilić je ranije u utorak u hrvatskom dvoboju na rimskoj zemlji bio bolji od Ive Karlovića koji je zbog ozljede leđa predao meč kod rezultata 6-4, 1-0 za Međugorca.