Mogao i brže

Čilić riješio 416. tenisača svijeta za drugo kolo Rima

Čilić je za pobjedu protiv 416. tenisača svijeta trebao sat i 40 minuta premda je do pobjede mogao i mnogo brže.

Marin Čilić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Prvi hrvatski reket i od ovoga tjedna 10. tenisač svijeta sjajno je ušao u meč. Već u drugom gemu napravio je break za 2:0, a potom je kod rezultata 4:1 ponovo oduzeo servis 25-godišnjem Talijanu. Čilić je na koncu dobio set rezultatom 6:1 za pola sata igre.

U drugom setu gledali smo posve drukčiju sliku. Basso je poveo 1:0, a potom napravio break za 2:0 nakon što je Čilić ispustio 40:0. Čilić se vratio s četiri gema u nizu za vodstvo 4:2, no Talijan je nakon još jednog breaka uspio izjednačiti na 4:4 te povesti s 5:4. Ipak, u završnici seta Čilić je zaigrao maksimalno koncentrirano i s tri gema u nizu priveo meč kraju.

U idućem kolu Čilić će igrati protiv pobjednika susreta između Bugarina Grigora Dimitrova i Nijemca Jana-Lennarda Struffa.

U Rimu će danas nastupiti i Borna Ćorić kojeg očekuje dvoboj 2. kola protiv Britanca Camerona Norriea. Ćorić je do sada igrao samo jednom protiv 23-godišnjeg Norriea, koji je rođen u Južnoj Africi, ali nastupa za Britaniju, i izgubio. Prošle godine igrali su u Shenzhenu, a Norrie je pobijedio 6:4, 7:6 (8)

Ćorić je drugo kolo izborio nakon što je u ponedjeljak u 1. kolu porazio Kanađanina Felixa Augera Aliassimea sa 6:7 (4), 6:3 i 6:4 poslije dva i pol sata sata igre.