čeka ga thiem

Ćorić razbio i izludio Medvedeva za 3. kolo Masters 1000 turnira!

Borna Ćorić izborio je 3. kolo ATP Masters 1000 turnira u Parizu uvjerljivom pobjedom protiv vršnjaka Medvedeva.

Borna Ćorić na mreži (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo ATP turnira iz serije Masters 1000 u Parizu. On je u 2. kolu sa 6-4, 6-4 nadigrao Rusa Danila Medvedeva.

Za treću pobjedu u četvrtom ovogodišnjem susretu protiv Medvedeva Ćoriću je bio dovoljan po jedan break u svakom setu.

U prvoj dionici dvoboja Ćorić je oduzeo servis Medvedevu kod rezultata 4-4. Priliku je zaslužio odličnim bekhendom, a onda je Medvedev napravio dvostruku servis pogrešku. Imao je Ćorić priliku za break i kod rezultata 3-3, no tada se Rus odličnim servisima izvukao.

Koliko je Ćorić bio dominantan na svom servisu u prvom setu pokazuje i podatak kako je izgubio samo pet poena u prvom setu, a ubacivao je čak 76 posto prvih servisa u igru.

Prilično nervoznom Medvedevu Ćorić je oduzeo servis i na samom startu drugog seta i tu prednost održao do kraja. Jedinu priliku za povratak Rus je imao u šestoj igri kada je izborio svoje jedine break-lopte u dvoboju, ali Ćorić ih je uspio anulirati odličnim servisom.

U 3. kolu Ćorić će u četvrtak igrati protiv Austrijanca Dominica Thiema koji je u 2. kolu svladao Francuza Gillesa Simona sa 6-4, 6-2.