ATP München: Čilić prošao, Dodig poražen

Hrvatski tenisači imali su polovičan uspjeh na otvaranju turnira u prijestolnici Bavarske.

Treći nositelj Marin Čilić u srazu prvog kola ATP turnira u Münchenu pobijedio je Talijana Simonea Bolellija 7-5, 7-6(4). Protiv 122. tenisača svijeta hrvatski je predstavnik, trenutačno 21. na ATP-ovoj ljestvici, u prvom setu morao spašavati čak osam break-lopti. Iskoristio je jednu jedinu, uoči posljednjega odigranog poena u prvoj dionici igre, u 12. gemu.

Do slične je situacije Čilić stigao u nastavku meča, kada je napokon počeo servirati bolje (ukupno 11 asova). Meč-loptu imao je opet u fantastičnom trenutku, u desetom gemu, taman za zaključenje drugog seta i meča. Talijan se tada spasio i potom oduzeo servis Čiliću došavši do prilike servirati za set. Međugorac je tada uzvratio i rebreakom izborio tie-break, u kojem je s dvama minibreakovima izborio pobjedu.

Bio je to treći meč dvojice igrača na ATP Touru. Dosad su odigrali dva meča na tvrdoj podlozi, te podijelili po pobjedu svaki. Čilić je zato slavio 2007. godine na Challengeru u Casablanci na zemljanoj podlozi. U drugom će kolu 22-godišnji Međugorac igrati protiv Argentinca Horacija Zeballosa, 113. igrača svijeta. Dosad se nisu sastajali.

Nakon što je ugodno iznenadio plasmanom u polufinale prošlog tjedna u Barceloni, Ivan Dodig u Münchenu oprostio se već u prvom kolu. Hrvatski tenisač, trenutačno 44. na ATP-ovoj ljestvici, izgubio je nakon samo 68 minuta borbe od Nijemca Philippa Petzschnera (76.) 6-1, 6-4. U prvom setu tek se trećim osvojenim servis-gemom spasio od "kvrge". Svejedno je nekoć 35. tenisač svijeta ekspresno iskoristio prvu priliku za set.

U drugom je setu Dodig krenuo bolje povevši 3-0. Opet si je, međutim, dozvolio seriju od pet uzastopnih izgubljenih gemova. Nijemac je otišao na 5-3, te, nakon što je Dodig seriju prekinuo gemom osvojenim na vlastitom servisu, iskoristio prvu meč-loptu za 6-4 pobjedu.

Bio je to prvi meč dvojice tenisača, a Dodig je izgubio drugi uzastopni dvoboj u srazu s njemačkim tenisačima nakon što je u Zagrebu propustio pobijediti Philippa Kohlschreibera u srazu Davis Cupa. Petzschner će u drugom kolu igrati protiv prvog nositelja i branitelja naslova iz prošle godine, Rusa Mihaila Južnija.