Peti kanadski trijumf

Sjajni Nadal osvojio rekordni trofej na Mastersu i 83. naslov u karijeri

Španjolski tenisač Rafael Nadal (ATP - 2.) peti je put u karijeri osvojio naslov pobjednika na Rogers Cupu, kanadskom turniru serije Masters 1000.

Rafael Nadal (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Rafael Nadal u nedjeljnom finalu odigranom u Montrealu svladao je Rusa Daniila Medvedeva (ATP - 9.) sa 6:3, 6:0 za 70 minuta igre.

Za Medvjedeva je ovo bilo prvo finale na seriji Masters, a Nadalu 51. meč za naslov na Mastersima te ukupno 120. finale u karijeri. Sjajni Španjolac u Montrealu je osvojio rekordni, 35. pobjednički trofej na seriji Masters i 83. naslov u karijeri.

Medvedev je u devetom finalu u karijeri, a petom u ovoj sezoni, ostao na četiri naslova. Ove je godine u pet finala trijumfirao samo na turniru u Sofiji. No unatoč porazu Medvedev će u na novoj ATP ljestvici dostići renking karijere i zasjesti na 8. mjesto.