ATP Monte Carlo: Sjajni Ljubičić sredio i Tsongu!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić izbacio je na ATP turniru u Monte Carlu, koji se igra na zemljanoj podlozi, još jednog francuskog tenisača. U 2. kolu je bio bolji od Jo-Wilfrieda Tsonge sa 7-6(2), 6-4...

Prepreka u 1. kolu koja se zvala Jeremy Chardy je bila mnogo lakša za preskočiti, što je i sasvim logično, budući da je u utorak Ljubičić igrao protiv 17. tenisača na svijetu s kojim je dosad imao izjednačeni omjer 2-2. Igrali su prije Monte Carla jednom na zemlji i to prije dvije godine u Madridu. I tada je Ljubičić bio bolji u dva seta.

Inače, u obje dionice meča u utorak, koji je trajao dva sata i devet minuta, Ljubičić je morao nadoknađivati zaostatak, ali je i svaki put uspio u tome. U prvom je setu Tsonga servirao za set kod 5-4, ali malo mu je taj podatak značio. Nije Francuz iskoristio niti 3-1 u drugom setu. Tada je Ljubičić s dva breaka otišao na 5-3 i malo nakon toga suvereno odservirao za pobjedu i plasman u 3. kolo.

Igrao je Ljubičić vrlo dobro, s malo amplituda u igri, te je vrlo lukavo znao koristiti sve rupe koje su se otvarale u igri njegovoga suparnika. Većina statističkih brojki je bila vrlo slična, no gotovo sve ključne poene meča je osvojio hrvatski tenisač.

Ukupno je napravio tri breaka, od šest šansi, dok je Tsonga iskoristio dvije od pet break-lopti.

U idućem će kolu Ljubičić igrati protiv Čeha Tomaša Berdycha.