ATP Monte Carlo: Ljubičić deklasirao Berdycha, ide na Nadala

Samo je 81 minutu na terenu protiv Tomaša Berdycha, petog nositelja i sedmog tenisača svijeta, proveo Ivan Ljubičić u dvoboju osmine finala ATP turnira Masters kategorije u Monte Carlu.

Slavio je 32-godišnji hrvatski tenisač uvjerljivu 6-4, 6-2 pobjedu i osigurao četvrtfinale u kojem ga čeka prvi nositelj Rafael Nadal koji je u dva seta bio bolji od Francuza Richarda Gasqueta.

Odigrao je hrvatski veteran svoj idealan meč. Malo je griješio, a prilike koje je dobivao koristio je savršeno. Čehu je tako uzeo servis u trima od četiriju prilika za break. Prvi put obrat se dogodio u vitalnom trenutku prvog seta, u devetom gemu, nakon čega je Ljubičić uspješno odservirao za 1-0 vodstvo.

Berdycha, lanjskog polufinalista Roland Garrosa, Ljubičić je ponovno breaknuo u četvrtom gemu drugog seta iskoristivši prvu od dvije break-lopte, da bi istu stvar ponovio u osmom gemu, pri svom 5-2 vodstvu iskoristivši ponovno prvu priliku, pri 30-40 rezultatu na Berdychovu servisu.

Bio je to Ljubičiću treći trijumf u petom ogledu protiv Berdycha. Posljednji je put Čeha nadigrao prije šest punih godina u Indian Wellsu. Također, 40. je tenisaču svijeta ovo prva pobjeda nad igračem iz Topa 10 u 2011. godini.

Nakon što je u petom gemu drugog seta odservirao za 4-1, Ljubičić je zatražio pomoć masera žaleći se na bol u ramenu. Nakon intervencije tri je preostala seta, pogotovo posljednja dva koja je i dobio, odradio bez ikakvih problema.

U drugom dosad završenom meču osmine finala Španjolac David Ferrer nadigrao je 20-godišnjeg Kanađanina Miloša Raonica 6-1, 6-3 u reprizi osmine finala ovogodišnjeg Australian Opena. Poveo je Španjolac 6-1, 2-0, da bi se opustio i vratio Raonica u meč. Nakon što je visoki Kanađanin crnogorskog podrijetla preokrenuo na 3-2, Španjolac je opet zaigrao ozbiljnije i lakoćom nanizao četiri gema za pobjedu.

Turnir Masters serije u Monte Carlu se igra na zemljanoj podlozi uz nagradni fond od 2.75 milijuna eura.