Miami: Karlović napokon slavio na Floridi

Ivo Karlović plasirao se u 3. kolo drugog ATP Masters 1000 turnira sezone, koji se igra u Miamiju, njegovom povremenom boravištu…

Karlović je kao 24. nositelj bio slobodan u 1. kolu, a u drugom je svladao Španjolca Daniela Gimeno-Travera 6-3, 6-7(5), 6-3 nakon dva sata i 10 minuta igre, te je upisao svoju prvu pobjedu u glavnom ždrijebu Miamija u sedmom pokušaju! U prethodnih šest navrata, Karlović je redovito gubio svoje prve dvoboje u glavnom turniru u Miamiju.

Španjolac je, doduše, imao šest break lopti, ali niti jednu nije uspio realizirati

Karlović je Gimeno-Travera, trenutno 95. igrača na ATP ljestvici, svladao drugi put zaredom. Od njega je bio bolji i lani na Australian Openu s 3-0 u setovima. Ovoga puta je izgubio set (drugi, u tie-breaku), iako je držao svoj servis tijekom cijelog dvoboja.

Španjolac je, doduše, imao pet break lopti, od kojih četiri već u drugom gemu meča, ali niti jednu nije uspio realizirati. Karlović je najveći posao u meču obavio breakom u drugom gemu trećeg seta, što mu je, uz jedan break u prvom setu, bilo dovoljno za pobjedu.

Valja istaknuti da je kod rezultata 5-2 u trećem setu za hrvatskog tenisača uslijedio dugi kišni prekid, zbog kojeg su organizatori otkazali neke mečeve koji su prvotno bili na rasporedu u petak.

Zagrepčanin je dvoboj okončao s 28 asova, a sljedeći protivnik bit će mu još jedan Španjolac, 15. nositelj David Ferrer, koji je sa 6-2, 6-4 pobijedio Francuza Michaela Llodru. Dosad su Karlović i Ferrer igrali samo jednom, u polufinalu Tokija 2007. godine, a bolji je bio Španjolac u dva seta.

U petak bi svoj prvi nastup u Miamiju, ali dosta kasnije, trebao imati i pobjednik Indian Wellsa Ivan Ljubičić, koji će za 3. kolo igrati protiv Nijemca Benjamina Beckera.