ATP Miami: Čilić bez šanse protiv Tipsarevića

Porazom 6-3, 7-6(4) Marina Čilića od Janka Tipsarevića u meču drugoga kola Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji jakog ATP teniskog turnira iz Masters serije 1000 u Miamiju...

Iznimno loše Čilić je odigrao meč protiv srpskoga tenisača kojem je bilo potrebno većim dijelom susreta čekati pogreške vodećeg hrvatskog reketa da bi slavio nakon 103 minute svoju prvu pobjedu u šestom ogledu protiv Čilića.

Započeo je Tipsarević put prema slavlju trasirati breakom za 3-1 u prvome setu. Do prednosti je došao iskoristvši drugu šansu za obrat. Već u sljedećem gemu osamnaesti nositelj dolazi do tri vezane lopte za povratak u meč, a nakon iskorištene treće smanjuje na 3-2. Upisavši i dvanaestu neprisiljenu pogrešku u uvodnih šest gemova Čilić je ponovno izgubio početni udarac, ovaj puta nepovratno.

I u drugome je setu hrvatski tenisač bio taj koji je morao hvatati rezultatski manjak. Učinio je to odmah nakon izgubljenog servisa poravnavši na 4-4, no, u ruletu trinaeste igre Tipsarević je iskoristio svoje šanse...

Dodajmo da je pvi igrač svijeta i prvi nositelj turnira, Španjolac Rafael Nadal, nakon poziranja s LeBronom Jamesom i Dwyaneom Wadeom, nositeljima igre NBA momčadi Miami Heat, svladao Keia Nišikorija 6-4, 6-4 te da mu u trećemu kolu slijedi ogled protiv Feliciana Lopeza.