ATP Miami: Čilić bez četvrtfinala, ispao i Federer!

Marin Čilić poražen je u osmini finala ATP turnira Masters serije 1000 u Miamiju od španjolskog tenisača Fernanda Verdasca 6-4, 7-6(3)...

Bio je to peti međusobni susret Čilića i Verdasca i treća pobjeda Španjolca, koji je do nje došao nakon jednog sata i 53 minute igre.

U prvom je setu Verdasco bio puno opasniji od Čilića i kapitalizirao je jednu od sedam stvorenih break lopti, a s druge strane spasio jednu na svoj servis za vodstvo 6-4. Međutim, najbolji je hrvatski tenisač u drugom setu iz ruku ispustio vodstvo 4-1, kao i dvije break lopte za 5-1, te je potom u sedmom gemu izgubio break viška. Set se vratio u egal, sve se odlučivalo u tie breaku, a ondje je Verdasco bio bolji 7-3 i trasirao si put u četvrtfinale.

Čilić je imao slabi postotak osvojenih poena nakon drugog servisa (36%), kao i slabu realizaciju break prilika (1/5), te je na kraju doživio četvrti ovosezonski poraz iz 24 meča.

Verdasco će u četvrtfinalu igrati protiv Čeha Tomaša Berdycha koji je zaslužan za senzaciju dana budući je izbacio najboljeg tenisača današnjice Rogera Federera 6-4, 6-7 (3), 7-6 (6). Bila je do druga Berdychova pobjeda nad Federerom u desetom međusobnom meču i prva nakon osam uzastopnih poraza.

Čeh je spasio jednu meč loptu u tie breaku trećeg seta kod vodstva Federera 6-5 lijepim forhend winnerom, te je iskoristio čak 62 neforsirane pogreške Švicarca za slavlje.

'Borio sam se koliko sam mogao. U ovom trenutku definitivno imam problema u igri. Imam krivi tajming i ne znam zašto je to tako', rekao je Federer nakon meča.

U ostalim mečevima Rafael Nadal pobijedio je sunarodnjaka Davida Ferrera 7-6(5), 6-4 u teškom meču koji je trajao skoro dva sata, a sljedeći će mu protivnik biti Francuz Jo-Wilfried Tsonga koji je s lakih 6-2, 6-2 savladao Juana Carlosa Ferrera.

Nadalu je ovo četvrti nastup u četvrtfinalu Miamija u posljednje četiri godine, a 2005. i 2008. je igrao u finalu (porazi od Federera i Davidenka). Finalist prošlogodišnjeg Roland Garrosa Robin Söderling pobijedio je Čileanca Fernanda Gonzaleza 6-0, 6-7(3), 6-2 i tako prvi put u karijeri izborio četvrtfinale ovog turnira.

Ispalio je Šveđanin 15 asova u meču u kojem nije bio suočen s break loptom, a njegov će sljedeći protivnik biti Rus Mihail Južnij koji je među osam najboljih prošao nakon što mu je Amerikanac Mardy Fish predao meč zbog ozljede leđa kod njegovog vodstva 6-1, 1-0.