ATP Metz: Čilić čvrstom igrom slomio Lacka

Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač, nije pratio put kolege Ivana Ljubičića na ATP turniru u Metzu te je startao pobjedom...

Čilić je postavljen za prvog nositelja turnira, a premijeru je uspješno odradio u četvrtak. Sa 7-5, 7-6(3) je pobijedio 75. igrača na svijetu Slovaka Lukaša Lacka. Meč je trajao jedan sat i 46 minuta, za koje vrijeme Čilić nije izgubio niti jedan svoj servis.

No, sam rezultat najbolje oslikava da Čilić nij imao lagan meč, pri prvom nastupu nakon poraza na US Openu u 2. kolu.

Lacko se dobro odupirao, prijetio je do samog kraja, no nekoliko poena su ipak odlučili i otišli su na stranu 14. igrača na svijetu. Bio je ovo, inače, njihov prvi međusobni meč na nekom od ATP turnira. Dosad su igrali dva puta, ali jednom na Futuersu u Vinkovcima, a jednom na ATP Challengeru u Rijeci. Oba je puta slavio Čilić - oba puta je u pitanju bilo finale i mečeve je Hrvat dobivao u dva seta.

U Metzu se prvi sa spašavanjem break-lopte suočio Čilić. Kod 2-2 je Čilić spasio jednu takvu šansu suparnika. U ostalim servis-gemovima nije imao sličnih problema, a do breaka i seta je došao u pravi trenutak, pri vodstvu 6-5.

U drugoj je dionici Čilić bio daleko aktivniji na suparnički servis, ali je propustio tri break-prilike kod 2-1 još dvije kod i 4-3. Nakon toga se i sam morao spašavati. Lacko je prijetio pri 5-5, ali dvije break-šanse mu nisu bile dovoljne za break.

U tie-breaku je, pak, dominacija bila potpuno na strani Čilića. Nakon 2-1 za Slovaka Čilić je osvojio šest od idućih sedam poena.

Ukupno je Čilić iskoristio jednu od osam break-šansi, odservirao je 12 aseva, a izgubio je samo sedam poena nakon prvog servisa (od 44 ukupno).

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv njemačkog tenisača Philippa Kohlschreibera, 31. igrača na svijetu. Nijemac ima 3-2 u karijeri, no Čilić je prošle godine dobio dva od tri igrana meča. To su im bili posljednji igrani na ATP turnirima.