ATP Memphis: Karlović produbio krizu porazom od kvalifikanta

Div sa Šalate oprostio se već na startu turnira...

Hrvatski tenisač Ivan Dodig u utorak je prošao 1. kolo ATP turnira u Memphisu (dvorana, tvrda podloga), ali isto nije pošlo za rukom drugom Hrvatu na turniru, Ivi Karloviću.

Od njega je, sa 6:1, 7:6(1), na startu glavnog turnira bio bolji američki tenisač Michael Russell, 107. igrač na ATP ljestvici, koji je do Karlovića došao preko kvalifikacija. Bio je to njihov drugi međusobni meč i prva pobjeda 32-godišnjeg Russella.

Neuobičajeno lako je Russell osvojio prvi set. Za samo dvadesetak minuta je Karlović stigao uhvatiti 12 poena i tek jedan na servis suparnika. No, njegov moćni udarac, servis, je bio na stalnoj kušnji, pa je tako Russell napravio čak tri breaka, od osam prilika koliko je imao.

U drugom setu se razvila daleko ravnopravnija borba, makar je i dalje inače omaleni, 173 centimetara visoki Russell, bio sigurniji pri servisu. U cijelom meču je Russell izgubio samo dva poena nakon prvog servisa (29 od 31), a kompletno tek sedam (40 od 47 poena na servis).

Bez break-prilika tenisači su tako u tie-breaku drugog seta odlučivali o boljem, a i tada je Russell bio daleko sigurniji u igri. Dobio je tie-break sa čak 7:1 i tako zasluženo proslavio prolaz u drugo kolo.